Bylinné produkty – doplnky výživy

 Alicin výťažok z cesnaku

Zloženie 1 tobolky:

Výťažok z cesnaku v prírodnom sójovom oleji - 1000 mg

Balenie: 30, 100 toboliek

Každá tobolka obsahuje výťažok z 1000 mg čerstvého cesnaku v prírodnom sójovom oleji. Prírodný preparát Alicin obsahuje výťažok z cesnaku, ktorý sa vyznačuje vysokým obsahom vitamínov B a C, vápniku, bielkovín, fosforu a draslíku. Cesnak bol od nepamäti považovaný za jeden z najzdravších liečebných prostriedkov vôbec. Užívaním Alicinu zvýšite odolnosť organizmu, zvlášť dýchacích ciest. Povzbudzuje činnosť tráviacich žliaz, rozširuje cievy, znižuje krvný tlak a upravuje srdcovú činnosť, ovplivňuje črevnú flóru a pomáha ničiť črevné parazity.

Dávkovanie: 1 tobolku denne zapiť vodou

Borak lekársky

Zloženie 1 tobolky:

Borak lekárský - 250 mg

Balenie:  30 toboliek

Každá tobolka obsahuje 250 mg oleja z Boraku lekárskeho. Hlavnou účinnou látkou Boraku lekárského sú nenasytené mastné kyseliny - kyselina linolová a kyselina gama-linolenová. Borak lekársky sa po stáročia používal ako liek pri horúčkach, zvonku k obkladom na rany a vredy. Borak lekárský pomáha hlavne pri alergiách, atopických ekzémoch, lupienke a akné, pri poruchách krvného tlaku, predmenštruačných tlakoch a bolestiach pŕs, infekcii horných ciest dýchacích, má blahodárny vpliv na srdce a cievy.

Dávkovanie: 2 tobolky 3 krát denne alebo 3 tobolky ráno a večer

Guarana

Zloženie 1 tablety:

Guarana 800 mg

Balenie: 30 a 100 tabliet

Každá tableta obsahuje 800 mg prírodnej guarany. Guarana je lianovitá rastlina, ktorá pochádza z tropických pralesov Amazónie. Obsahuje účinnu látku, ktorú amazónsky Indiáni používajú po stáročia ako elixír života. Súčasné klinické testy dokázaly, že guarana znižuje únavu, depresiu, nadváhu a podporuje koncentráciu, výdrž a vitalitu. Taktiež zmierňuje bolestivé menštruácie, blahodárne pôsobí na nervový systém a svalový systém a proti pocitu hladu. Ak potrebujete prostriedok na povzbudenie a chcete sa pritom vyhnúť káve alebo čaju, tak je výborným a absolútne bezpečným riešením bez vedľajších negatívnych účinkov práve guarana.

Dávkovanie: 2 – 4 tablety denne, před raňajkami alebo iným jedlom

Lecithin

Zloženie 1 tobolky:

Lecithin  1 000 mg

Balenie:  30 a 90 toboliek

Lecithin je prírodný prípravok, ktorý zohráva dôležitú úlohu vo vyživovaní mozgových buniek a uľahčuje šírenie nervových impulsov, zvyšuje schopnosť zapamätávania a učenia sa, znižuje hladinu cholesterolu a tuku, čistí cievne steny a ľadviny, ovplivňuje kvalitu pokožky - pomáha pri ekzémoch, zaisťuje homogénne rozloženie cholesterolu. Posiluje srdcový sval a celkovo posiluje organizmus hlavne  starších ľudí. Pre svoje účinky na metabolizmus tukov je vhodný aj pre športovcov.

Dávkovanie: 1 tobolka denne

Lecithin + Alicin

Zloženie 1 tobolky:

Lecithin  500 mg

Výťažok z cesnaku                 500 mg

Balenie:  30 toboliek

Každá tobolka obsahuje 500 mg lecithinu a 500 mg cesnaku. Obidve látky sú prírodného pôvodu a vzájomne sa podporujú v účinkoch. Lecithin existuje v každej bunke ľudského tela a zabraňuje akumulácii tukov v pečeni. Cesnak má účinky so širokým spektrom pôsobnosti, predovšetkým na trávenie a znižovanie krvného tlaku. Reguláciou metabolizmu cholesterolu a obranou lipidov pred oxidáciou, chráni organizmus pred vznikom aterosklerózy. Obsahuje aminokyseliny, protein, uhlovodíky, provitamín A, vitamíny B1, B2, C, P, zo stopových prvkov predovšetkým draslík, fosfor a vápnik.

Dávkovanie: 2 tobolky denne

Pupalka dvojročná

Zloženie 1 tobolky:

Pupalka dvojročná - 500 mg (10 % GLA)

Balenie: 30 a 100 toboliek

Pupalka dvojročná - Oenothera biennis je rastlinou pochádzajúcou zo Severnej Ameriky. U nás sa vyskytuje na piesčinách, násypoch, na brehoch riek a lomoch. Olej Pupalky dvojročnej, získavaný lisovaním semien za studena, je bohatým zdrojom esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, hlavne kyseliny linolovej a gama-linolenovej (GLA), ktoré tvoria štrukturálnu zložku bunkových membrán, zúčastňujú sa mnohých metabolických pochodov a sú prekurzormi tzv. prostaglandinov, tkanivových hormónov stimulujúcich a regulujúcich rôzne telesné funkcie. Práve obsahom prostaglandinov sa vysvetľujú rozmanité účinky Pupalky na naše telo.

K faktorom, ktoré preukázateľne znižujú hladinu esenciálnych kyselín patrí stres, stárnutie, nevhodné stravovacie návyky, alkohol a zvýšená hladina krvného cukru. Je vhodná pri kožných problémoch a vyrážkach, udržuje správnu hladinu cholesterolu v krvi, má blahodárný vpliv na srdce a cievy, priaznivo ovplivňuje celkový stav počas predmenštruačných problémoch a v priebehu menštruácie a prispieva k zachovaniu správnej funkcie kĺbov.

Dávkovanie: 2 tobolky 2 krát denne

Pupalka dvojročná + vitamín E

Zloženie 1 tobolky:

Pupalka dvojročná500 mg (10 % GLA) 

Vitamín E prírodný 47 mg

Balenie: 30 toboliek

V tomto výrobku je Pupalka obzvlášť vhodne kombinovaná s vitamínom E v prírodnej forme, ktorý chráni kyselinu linolovú a gama-linolenovú pred oxidačným poškodením. Je vhodná pri kožných problémoch a vyrážkach, udržuje správnu hladinu cholesterolu v krvi, má blahodárny vpliv na srdce a cievy, priaznivo ovplivňuje celkový stav počas predmenštruačných problémoch a v priebehu menštruácie a prispieva k zachovaniu správnej funkcie kĺbov.

Dávkovanie: 1 tobolku denne

Pumpkin

Zloženie 1 tobolky:

Tekvicový olej - 275 mg

Balenie:  30 toboliek

Každá tobolka obsahuje 275 mg tekvicového oleja, ktorý sa získava lisovaním tekvicových semien za studena. To zaručuje zachovanie všetkých látok v nich obsiahnutých. Tekvicový olej obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, bielkoviny, minerálne soli, vitamíny A, E, F a skupinu B-vitamínov, stopové prvky a hlavne zinok, ktorý je dôležitým stopovým prvkom potrebným pre organizmus človeka. Pumpkin pomáha mužom zaisťovať fyziologickú funkciu predstojnej žľazy - pri poruche jej funkcie dochádza k mnohým nepríjemnostiam, hlavne k potiažam s močením. Pumpkin tiež podporuje pravidelnú menštruáciu u žien, pomáha tvorbe inzulínu, zvyšuje odolnosť, bráni infekciám, má blahodárne účinky na pokožku - obmedzuje výskyt akné a podporuje hojenie rán a popálenin.

Dávkovanie: 1 tobolku denne zapiť vodou

Spirulina

Zloženie 1 tablety:

Spirulina - 500 mg

Balenie: 30 tabliet

Spirulina je inak nazývaná tiež „modrozelená riasa“ alebo Spirulina Plankton. Je to najbohatší prírodný zdroj zeleného farbiva chlorofylu a tiež ľahko spracovateľnej kompletnej bielkoviny. Obsahuje chelatované železo, vápnik, zinok, horčík, vitamín A, skupinu vitamínov B-komplex a fenylalanin. Môže pôsobiť na znižovanie chuti do jedla a tak napomáhať znižovaniu nadváhy, zúčastňuje sa udržovania hladiny krvného cukru na zodpovedajúcej úrovni, podporuje protibakteriálne účinky, pomáha stimulovať rast nových tkanív a urýchlovať tak hojenie rán, pôsobí ako prírodný osviežovač dychu, spolupôsobí na celkovom zlepšení vitality, zvyšuje čulosť a zmierňuje depresiu.

Dávkovanie: 3 tablety 30 minút pred každým jedlom

Vláknina

Zloženie 1 tablety:

Vláknina 750 mg

Balenie:  30 tabliet

Vláknina je prirodzená a často zabúdaná zložka našej stravy, jej doporučený denný obsah v potrave je 30-35 g na deň. Prípravok obsahuje kompletný profil rastlinnej vlákniny - celulózu, hemicelulózu, pektin a lignin, ktoré sú získané z výhradne prírodnych zdrojov (otruby, indické bôby, guar a xantanová guma). Vďaka tomuto účinnému zloženiu prípravok navodzuje pocit sýtosti, podporuje pravidelné sťahovanie svalov zažívacieho ústrojenstva a uľahčuje vyprazdňovanie, reguluje tiež hladinu krvného cukru a cholesterolu. Celkovo pomáha chrániť pred škodlivými vplivmi dnešného uponáhľaného života.

Dávkovanie: 1-4 tablety denne zapiť vätším množstvom tekutiny