Bylinné sirupy

WALMARK vyrába bylinné sirupy Echinyl, Folipyl a Harmonyl, ktoré sa podávajú v prevenci pri chorobách z nachladnutia, k uľahčeniu vykašľávania, pre posilnenie imunity a na ukľudnenie. Sú vhodné pre dospelých a deti od 3 rokov. Môžu sa používať samotné aj ako prísada do čajov a minerálnych vôd.

Echinyl echinaceový

1 lyžička (5 ml) obsahuje:

Echinaceový extrakt 1:5 - 400 mg

Balenie:  100 ml

Pomáha zvyšovať imunitu organizmu, predchádza infekčným chorobám a používa sa v prevenci chorôb z nachladnutia, ako podporný prostriedok v rekonvalescencii a pri vysokej psychickej a fyzickej záťaži. Sirup má arómu lesných jahôd a výbornu chuť, takže je vhodný predovšetkým pre deti.

Dávkovanie: 3 – 5 krát denne jedna čajová lyžička

Folipyl skorocelový

1 lyžička (5 ml) obsahuje:

Skorocel kopijovitý extrakt - 500 mg

Balenie:  100 ml

Hlavnou účinnou látkou tohoto sirupu je extrakt zo skorocela kopijovitého. Je to vytrvalá bylina rozšírená v Európe a Ázii, u nás rastúcu hojne ako plevel na poliach, pri cestách, na lúkach a v trávnatých priekopách. V minulosti skorocel (konkrétne list) bol  predovšetkým využívaný pre vonkajšie použitie pre svoje hojivé účinky. Táto vlastnosť liečiť úspešne rany všetkého druhu dala  skorocelu meno. V posledných rokoch sa začína omnoho viac využívať pre iné vlastnosti, pri vnútorných použitiach, a to expektoračných (uľahčujúcich vykašliavanie) a protizápalových účinkov prinášajúcich úľavu pri chorobách dýchacích ciest. Je vhodný predovšetkým pri nachladnutí, zmierňuje dráždenie ku kašľu a pomáha rozpúšťať hlienovité povlaky v dýchacích cestách, čím uľahčuje odkašliavanie.

Dávkování:  3 – 5 krát denne jedna čajová lyžička

Folipyl skorocelový s materinou dúškou

1 lyžička (5 ml) obsahuje:

Skorocel kopijovitý extrakt - 381 mg

Materína dúška - 254 mg

Balenie:  100 ml

Sirup obsahuje výťažok zo skorocela kopijovitého a materinej dúšky. Používa sa v prevencii chorôb z nachladnutia, zvyšuje tvorbu hlienu, znižuje jeho priľnavosť a tak uľahčuje jeho vykašliavanie. Pomáha tlmiť záchvaty dráždivého kašľa a povzbudzuje dobré trávenie. Môže sa používať ako prísada do čajov a minerálnych vôd. Je nízkokalorický (neobsahuje sacharózu).

Dávkovanie: 3 – 5 krát denne jedna čajová lyžička

Harmonyl ľubovníkový s chmelom

1 lyžička (5 ml) obsahuje:              

Chmel extrakt 1:5 - 400 mg

Ľubovník bodkovaný extrakt 1:5 - 250 mg

Balenie:  100 ml

Sirup Harmonyl je vyrobený z výťažkov Ľubovníka bodkovaného a chmelu. Tieto dve byliny sú známe predovšetkým pre svoje ukľudňujúce účinky. Sú vhodné pri nespavosti, nervovej podráždenosti, úzkostných stavoch a pomáhajú lepšie zvládať stresové  situácie každodenného života. Naviac chmel okrem pôsobenia na nervový systém ovplivňuje aj tráviaci systém, lebo zvyšuje chuť do jedla, podporuje trávenie a zlepšuje látkovú výmenu.  Ľubovník napomáha zmenšiť potiaže súvisiace s obdobím menopauzy u žien.

Dávkovanie: 3 – 5 krát denne jedna čajová lyžička