Bylinné výťažky

Bylinné výťažky tvoria skupinu produktov, ktorá je pripravovaná z čistých prírodných výťažkov bylín, rastlín a ďalších prvkov v optimálnom pomere tak, aby boli v maximálnej miere zachované všetky účinné látky v nich obsiahnuté.

Ginkgo biloba

Každá tableta obsahuje:

Ginkgo biloba - 30 mg

Hloh - 10 mg 

Vitamín E - 4,13 mg

Balenie:  30 tabliet

Ginkgo biloba, je prastarý strom pochádzajúci z konca prvohôr. V súčasnosti sa pestuje hlavne v Japonsku a Číně. Predmetom zberu je list, ktorý je doslova preplnený účinnými látkami, predovšetkým flavonoidmi, organickými kyselinami, fenolickými látkami ai.  Práve vďaka obsahu týchto látok má blahodárny účinok na krvný obeh a cievy, čím prispieva k zlepšeniu krvného prietoku, hlavne v mozgu a dolných končatinách. Priaznivo tak ovplivňuje pamäť a ďalšie mozgové funkcie. Svojou antioxidačnou aktivitou spomaľuje rozvoj zmien súvisiacich so stárnutim. Jeho účinky vhodne dopĺňajú a zosilňujú tiež ďalšie zložky preparátu, a to hloh obyčajný a vitamín E.

Dávkovanie: 1 tabletu denne

Ľubovník

Každá tableta obsahuje:

Ľubovník bodkovaný - 30 mg

Vitamín B6 - 2,5 mg    

Horčík - 11,4 mg

Balenie:  30 tabliet

Ľubovník bodkovaný - Hypericum perforatum - je rastlina hojne sa vyskytujúca na slnečných stráňach a lúkach. Zbiera sa kvitnúca vňať, obsahujúca flavonoidy, organické kyseliny, fenolické látky atď. Má ukľudňujúce účinky na organizmus, pomáha pri zvládaní stresových situacií a blahodárne pôsobí pri nespavosti a nervovej podráždenosti. Uvolňuje svalové napätie, kŕče sprevádzajúce menštruáciu a napomáha relaxácii svalov. Priaznivo ovplivňuje látkovú výmenu. Podľa legendy táto rastlina vyrástla z kvapiek krvi Sv. Jána Krstiteľa a preto sa jej tiež hovorí „krv Sv. Jána“. Ľubovník je v ľudovom liečiteľstve veľmi známou a cenenou rastlinou pre svoje pôsobenie na nervový systém človeka a pre schopnosť potlačiť rast a množenie zdraviu škodlivých mikroorganizmov. Ľubovník napomáha zmierniť potiaže žien súvisiace s obdobím menopauzy. Priaznivé pôsobenie Ľubovníka na nervový systém je vhodne doplnené a posilnené horčíkom a vitamínom B6.

Dávkovanie: 1 tabletu denne

Valerián plus

Každá tobolka obsahuje:

Valeriana lekárska  -30 mg     

Mučenka opletavá - 20 mg   

Vápnik - 23 mg

Horčík - 9,5 mg    

Fosfor - 8,5 mg

Balenie:  30 toboliek

Valerián, slovensky Kozlík lekársky, je známy ako liečivá bylina už od staroveku, niekedy je tiež pomenúvaný ako „sedativum 19. storočia“. Účinné látky  obsiahnuté v koreňoch byliny významne ovplivňujú nervový systém človeka. Je vhodný pri nespavosti,  nervovom napätí a podráždenosti. Pomáha potlačiť stres, svalové napätie a má celkovo ukľudňujúce účinky na organizmus. Ukľudňujúce účinky Kozlíku sú vhodne doplnené a posilnené extraktom z Mučenky opletavej.

Dávkovanie: 1 tobolka denne

Yucca

Každá kapsula obsahuje:

Yucca Elata - 500 mg

Balenie:  30 kapsúl

Yucca je palma pôvodom z púští  Severnej a Južnej Ameriky, ktorá sa stáva stále viac a viac populárnou aj v iných častiach sveta. V ľudovom liečiteľstve je Yucca cenená predovšetkým pre bohatý obsah saponinov, látok majúcich (podobne ako mydlo) čistiaci účinok na organizmus. Yucca podporuje látkovú výmenu a uľahčuje odstraňovanie jedovatých látok z tela. Priaznivo pôsobí pri kožných problémoch, pomáha pri hojení rán, zvlášť zápalových a znižuje bolestivé kĺbové prejavy. Udržuje správnu hladinu cholesterolu v krvi a svojimi antioxidačnými účinkami pomáha odburávať nebezpečné volné radikály, čím znižuje riziko výskytu nádorových

ochorení.

Dávkovanie: 1 kapsulu denne

Pupalka dvojročná + Ženšen

Každá tobolka obsahuje:

Pupalka dvojročná - 250 mg   

Kórejský ženšen - 100 mg

Balenie:  30 toboliek

Špeciálna kombinácia Pupalky dvojročnej a Ženšenu obsahuje širokú škálu cenných látok potrebných pre náš organizmus. Ženšen Panax Ginseng je mimoriadnym rezervoárom glykosidov (predovšetkým panaxin), silicií (panacen), rady vitamínov (hlavne skupiny B) a minerálnych látok. Bolo dokázané, že táto rastlina má, vďaka týmto látkam, blahodárne účinky na ľudský organizmus. Ženšen je základným predstaviteľom skupiny adaptogenov, teda látok zvyšujúcich odolnosť voči stresu. Je vhodný predovšetkým pre osoby dlhodobo vystavené stresu s nutnosťou vysokej koncentrácie a rýchleho rozhodovania. Má pozitívny vpliv na výkonnosť, schopnosť koncentrácie a celkovú vitalitu. Svojou vysokou koncentráciou nenasýtených mastných kyselín obsiahnutých v Pupalke dvojročnej pozitívne ovplivňujú látkovú výmenu, hladinu krvného cukru a cholesterolu, pôsobia blahodárne na srdce a cievy. Súčasne má stimulujúce a posilňujúce účinky na celý organizmus.

Dávkovanie: 2 – 4 tobolky denne