Minerály a stopové prvky

Sú to nenahraditeľné látky pre normálnu funkciu organizmu. Vyskytujú sa v prírode a ich najdôležitejšie zdroje sú živočíšneho a rastlinného pôvodu. V potrave sa najčastejšie nachádzajú v týchto zdrojoch: mäso, mlieko a mliečne výrobky, vajcia, orechy, obilné klíčky, fazuľa a ostatná zelenina.

Dolomit s mentolovou príchuťou

Zloženie 1 tabletky:

Vápnik    54 mg

Horčík    32 mg

Balenie: 70 tabliet

Dolomit je prírodný minerál, obsahujúcí vápnik a horčík v optimálnom pomere 2:1, ktorý je potrebný pre lepšie vstrebávanie v ľudskom organizme. Udržuje silné a zdravé kosti, podporuje správnu činnosť srdca, zmierňuje nespavosť, depresie a stres, utišuje nervový systém. Taktiež spevňuje nechty a znižuje nepríjemný telesný pach. Obzvlášť obyvatelia bývajúci v blízkosti ciest a v znečistených oblastiach musia prijímať vo zvýšenej miere vápnik a horčík, aby eliminovali zdraviu škodlivé vplivy prostredia.

Dávkovanie: 2 – 6 tabliet denne po jedle

Chróm pikolinát

Zloženie 1 tablety:

Chróm    30 µg

Balenie: 30 tabliet

Chróm je esenciálnym stopovým prvkom a jeho nedostatočná hladina v organizme je dávana do súvislosti s nadváhou (zvýšená tvorba tukového tkaniva), poruchou tolerancie glukózy (cukrovka) a zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi.  Tieto príznaky Chróm pikolinát odstraňuje, podporuje správny metabolizmus cukrov a tukov, pomáha regulovať a stabilizovať hladinu krvného cukru, pomáha tlmit chuť na sladké a celkovo napomáha redukovať telesnú hmotnosť.

Dávkovanie: 1 tabletu denne

Chromdiet

Zloženie 1 tablety

Chróm      0,01 mg

Chitosan    225 mg

Inulin z čakanky   225 mg

Vláknina      225 mg

Balenie: 30 tabliet

Kombinácia chrómu a rôznych typov vlákniny priaznivo ovplyvňuje tráviaci systém človeka a je veľkým prínosom pre udržiavanie  telesnej hmotnosti .
Chróm ako súčasť faktoru GTF, je nepostradateľný pre správnu činnosť inzulínu - hormónu, ktorý reguluje predovšetkým hladinu cukru, ale aj tukov a bielkovín v krvi. Zvýšený prísun chrómu stabilizuje hladinu cukru v krvi a tak obmedzuje náhle pocity hladu a chuti na sladkosti.
Chitosan je druh vlákniny získaný z  ulít morských živočíchov. Je nestráviteľný, pri prechode tráviacim traktom
človeka viaže na seba  tuky a tým umožňuje ich  vylučovanie z tela von.
Inulin  z koreňa čakanky  (100% rastlinný) patrí k predstaviteľom tzv. nestraviteľných oligosacharidov. V značnej miere podporuje rast priaznivej črevnej bakteriálnej mikroflóry (bifidobaktérií a laktobacilov).
Okrem toho v spojení s vlákninou (chitosanom a vlákninou z akácie) priaznivo vplýva na zníženie hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi, zlepšuje trávenie, napomáha vyprázdňovaniu čriev  a tlmí pocit hladu.

Dávkovanie: 3 x denne 1 tableta 1 hodiny pred jedlom, zapiť väčším množstvom tekutiny, prekročenie uvedenej dávky môže spôsobiť zdravotné riziko.

Kelp

Zloženie 1 tablety:

Jód          0,15 mg

Balenie:  50 tabliet

Prípravok Kelp je vyrobený z morských rias, ktoré sú najbohatším prírodným zdrojom jódu. Každá tableta obsahuje 0,15 mg jódu. Jód je potrebný pre správnu funkciu štítnej žlazy, ktorá reguluje metabolizmus. Nedostatok jódu vedie k spomaľovaniu duševných funkcií, k nárastu telesnej hmotnosti a ochudobňuje organizmus o energiu. Užívaním Kelpu posilníte organizmus proti účinkom radiácie. Ďálej tento prípravok napomáha spaľovaniu prebytočných tukov, zabezpečuje normálny rast detí a dostatok energie, udržuje zdravé vlasy, pokožku a zuby. Celkovo sa podiela na udržaní duševnej sviežosti. Nedostatok jódu v tehotenstve sa môže prejeviť duševnou retardaciou dieťaťa.

Dávkovanie: 1 tabletu denne s jedlom

Selen

Zloženie 1 tablety:

Selen      50 µg

Balenie:  30 a 100 tabliet

Význam selenu pre ľudský organizmus bol náležito docenený až v šesťdesiatych rokoch. Europská vedecká spoločnosť pre výživu doporučila priemernú dennú dávku selenu pre dospelých 50-200 µg, pre deti 50-80 µg. Obsah selenu v potrave závisí na mnohých faktoroch, z ktorých najvýznamnejší je koncentrácia selenu v pôde. Vzhľadom k tomu, že množstvo selenu v pôde silne kolíše, obilniny a iná rastlinná strava môžu byť v niektorých častiach sveta výborným, v iných oblastiach naopak úplne nedostatočným zdrojom selenu. Slovenská republika patrí ku krajinám, ktorých obyvatelia majú veľmi nízku hladinu selenu v krvi. Nejlepšie preskúmanou a najvýznamnejšou funkciou selenu je jeho antioxidačná aktivita, vďaka ktorej selen pomáha chrániť organizmus pred oxidačnými účinkami voľných radikálov. Pri nedostatku selenu antioxidačná schopnosť organizmu výrazne klesá, a práve týmto je možné vysvetliť rôznorodé prejavy nedostatku selenu (zvýšená náchylnosť k ochoreniam srdca a pľúc a ku vzniku a rozvoju nádorových buniek, rychlejšie stárnutie a iné degeneratívne zmeny s tým spojené).

Dávkovanie:

1 tabletu 1 krát denne

deti od 3 do 12 rokov 1 tablety denne

Vápnik-Horčík-Zinok

Zloženie 1 tablety:

Vápnik    333,3 mg

Horčík    133,3 mg

Zinok      8,3 mg

Balenie:  30 a 100 tabliet

Kombinácia týchto troch prvkov je nesmierne dôležitá, pretože vápnik bez súčasného dodania horčíku a zinku nemôže byť do kostí účinne zabudovaný. Podobne pri pôsobení zinku na kožu a vlasy je jeho účinok spojený zo súčasnou prítomnosťou vápniku a horčíku. Tablety blahodárne pôsobia na zdravotný stav pokožky a hojenie ran a vredov, udržujú silné a zdravé kosti, podporujú správnu funkciu srdca a krvného obehu. Naviac obsah zinku podporuje správnu funkciu prostaty a chráni ju pred zväčšením, kladne pôsobí na nervový systém a reguluje nervovú a svalovú rovnováhu.

Dávkovanie: 1 – 2 tablety denne  počas jedla

Zinok

Zloženie 1 tablety:

Zinok      10 mg

Balenie:  30 a 100 tabliet

Prírodným zdrojom zinku je pôda, avšak v dnešnom ekologicky narušenom prostredí je jeho obsah v pôde minimálny. Preto tiež prirodzený výskyt zinku v potravinách rastlinného pôvodu býva nízky a je nutné zaistiť jeho prísun iným spôsobom. Nedostatok zinku u detí sa prejavuje nechutenstvom, oslabeným rastom, v dobe dospievania môže viesť k narušeniu pohlavného dozrievania. U dospelých sa prejeví vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov, kožnými problémami, únavou, zhoršením zraku, zlou hojivosťou rán a zlomenín kostí. U mužov nedostatok zinku môže nepriaznivo ovplivniť funkciu prostaty a prispieť k jej zväčšeniu.

Dávkovanie: 1 tableta denne po hlavnom jedle

Žraločia chrupavka - forte

Každá kapsula obsahuje:

Žraločia chrupavka                740 mg

Balenie:  30 kapsúl

Žraločia chrupavka, ktorá obsahuje 740mg účinnej látky v každej kapsuli, je prírodným zdrojom bielkovín, obsahuje potrebné minerály, uhlohydráty a je bohatým zdrojom vápniku a fosforu. Je vhodná predovšetkým pre ženy.  Pomáha udržovať chrupavky ľudských kĺbov v dobrom stave a potláča zápalovú reakciu organizmu. Súčasne pomáha chrániť pred degeneratívnymi zmenami, napomáha potlačovať novotvorbu ciev, ktoré vyživujú nádorové bunky a pozitívne ovplivňuje  odolnosť  organizmu.

Dávkovanie: 4 kapsule denne pred jedlom