Prípravky pre deti

Marťankovia

Zloženie 1 tablety:

Vitamín A - 750 µg

Vitamín B1 - 1,05 mg

Vitamín B2 - 1,20 mg

Vitamín B3 - 3,60 mg

Vitamín B5 - 2,7 mg

Vitamín B6 - 1,05 mg

Vitamín B12 - 1,6 µg

Vitamín C - 45 mg

Vitamín D3 - 10 µg

Vitamín E - 4,5 mg

Biotin - 3,3 µg

Kyselina listová - 10 µg

Kyselina paraaminobenzoová - 250 µg

Vápnik - 9,9 mg

Draslík - 1 mg

Zinok - 50,00 µg

Jód - 10,00 µg

Meď - 3,00 µg

Bioflavonoidy - 2,00 mg

Lysin hydrochlorid - 2,00 mg

Šípky (prášok) - 6,00 mg

Balenie: 20, 30 a 100 tabliet

Multivitamín a multiminerál vo fome cmúľacích tabliet - malých marťankov je určený predovšetkým pre deti. Obsah jednej tablety pokryje ich celodennú potrebu vitamínov a minerálov. Marťankovia pomáhajú zaisťovať zdravý vývoj kostí, tkanív a zubov, pôsobia preventívne proti chrípke a ďalším ochoreniam, zlepšujú pamäťové schopnosti, podporujú chuť do jedla, posilňujú vitalitu a dobrý zdravotný stav detí. Majú vynikajúcu pomarančovú alebo jahodovú príchuť.

Dávkovanie: 1 tableta denne

Bobríkovia

Zloženie 1 tablety:  

Fluor 500 µg

Balenie: 30 tabliet

Bobríkovia sú cmúľacie tablety s príjemnou višňovou príchuťou, ktoré vďaka obsahu fluoru podporujú odolnosť proti vzniku zubného kazu a pozitívne pôsobia na vývoj a udržanie zdravého chrupu u detí. Prírodnými zdrojmi fluoru sú morské ryby, riasy a chaluhy - teda potraviny u nás veľmi málo konzumované, a preto sa doporučuje doplnkový príjem fluoru vo forme tabliet.

Dávkovanie: 1-2 tablety denne rozpustiť v ústach

Brontíkovia

Zloženie 1 tablety:  

Vitamín C 100 mg

Balenie: 30 a 100 tabliet

Brontíkovia to je vitamín C v tvare malých dinosaurov s vynikajúcou ovocnou príchuťou určený predovšetkým pre deti. Väčšiu potrebu vitamínu C majú predovšetkým choré deti a deti v rekonvalescencii, deti vystavené zvýšenej fyzickej aj psychickej záťaži a deti žijúce v znečistených oblastiach. Dôležité je tiež podávanie vitamínu C v jarnom období, kedy je zásobenie z prirodzených zdrojov najnižšie.

Dávkovanie: 3 tablety denne

Kozmíkovia

Zloženie 1 tablety:

Lactobacillus acidophilus (5 x 108) 25,0 mg

Balenie: 30 tabliet

Kozmíkovia (Detský Acidophilus) sú tablety s kokosovou príchuťou obsahujúce bakteriálne kultúry, ktoré sú potrebné pre správnu činnosť zažívacieho ústrojenstva. Kľúčový význam má Acidophilus v dobe choroby, keď svojím ochranným vplivom na zažívacie ústrojenstvo zmenšuje škodlivý účinok antibiotík a iných liekov na črevnú sliznicu  a odstraňuje tak ich vedľajšie účinky. Rovnakým mechanizmom potom bojuje proti hnačke najrôznejšieho pôvodu.

Dávkovanie: 1 tableta denne

Echináčkovia

Zloženie 1 tablety:

Echinacea 30 mg

Balenie: 30 a 100 tabliet

Echináčkovia sú echinaceové tablety pre deti v tvare medvedíka Koaly s príchuťou čiernych ribezlí a s príchuťou bubble gum. Echinacea je voľne rastúca rastlina pôvodom zo severnej Ameriky. Miestni Indiáni ju po stáročia užívajú ako prírodný prostriedok pri rôznych infekciách a k urychleniu hojenia rán. V súčasnosti je Echinacea považovaná za jeden z najlepších prírodných prostriedkov priaznivo ovplivňujúcich obranyschopnosť organizmu.

Dávkovanie: 1 tableta denne