Santoin – prípravky proti paradentóze

Prípravky ústnej hygieny SANTOIN obsahujú liečivé rastliny a allantoin s účinkom proti parodontóze. Parodontóza je choroba postihujúca ďasná a kostné zubné lôžko. Začiatok choroby sa veľmi často nelíši od obyčajného zápalu. Hlavnými príznakmi sú zvýšená krvácavosť a zdurenie ďasien. V pokročilejšom štádiu sa porušuje spojenie ďasien so zubami, postupne sa obnažujú aj kŕčky a zuby sa uvolňujú. Ak chceme tomuto chorobnému stavu zabrániť, je nutná včasná spolupráca so zubným lekárom a vytrvalá starostlivosť o hygienu ústnej dutiny.

SANTOIN - zubná pasta

Balenie:  65 g

Zubná pasta SANTOIN je rýdzo český, patentovo chránený prípravok, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s poprednými odborníkmi Lekárskej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. SANTOIN je zubná pasta proti parodontóze vyrobená na bázi čínskej liečivej rastliny Macleaya cordata, ktorá obsahuje prírodné látky sanguinarin a chelerytrin. Tieto látky pôsobia antimikrobiálne, čím obmedzujú tvorbu zubného povlaku, výrazne znižujú krvácavosť a zápaly ďasien. Vynikajúce účinky sanguinarinu a chelerytrinu pri liečení parodontózy boli potvrdené aj klinickými skúškami. Výsledky klinických skúšok potvrdili výrazné zlepšenie stavu parodontózy už po dvoch týždňoch liečby.

SANTOIN - ústna voda

Balenie:  200 ml

Jediná ústna voda SANTOIN, s výrazným sťahujúcim a liečebným účinkom, obsahuje prírodné látky sanguinarin a chelerytrin, ktoré pôsobia silno antimikrobiálne a predĺžia  ochranu pred zubným  povlakom až na niekoľko hodín. Pre dosiahnutie maximálneho účinku zubnej pasty SANTOIN doporučujeme po každom čistení zubov použiť ústnu vodu SANTOIN, ktorá je neoceniteľným pomocníkom v takých miestach, kam sa zubná kefka bežne  pri čistení zubov nedostane. Ústna voda sa používa vždy po vyčistení zubov, plný uzáver ústnej vody nalejeme do úst a intenzívne oplachujeme dutinu ústnu asi pol minúty. Po použití sa ústa nevyplachujú a pre maximálny účinok sa doporučuje pol hodiny nepiť a nejesť.