Vitamíny

Vitamíny sú organické látky potrebné pre normálnu činnosť našeho organizmu. Ten si ich však v niektorých prípadoch sám nemôže vytvoriť. Preto Vám ich firma WALMARK ponúka vo forme potravinových doplnkov rastlinného alebo živočišného pôvodu.

Acerola

Zloženie 1 tablety:
Acerola sušená - 500 mg
Vitamín C - 500 mg
Balenie:  30 tabliet
Každá tableta Aceroly obsahuje 500 mg prírodného vitamínu C získaného zo sušenej Aceroly-Malpighie Punicifolie. Nepríjemná kyslosť je potlačená príchuťou čiernych rybezlí. Vitamín C predstavuje 80 % ľudskej potreby vitamínov, ale človek si ho nedokáže sám vytvoriť, a preto je odkázaný na potravinové zdroje. Výhodou tohoto výrobku je, že obsahuje bioflavonoidy, ktoré uľahčujú vstrebávanie vitamínu C.  Vitamín C je dôležitý v prevenci proti nachladnutiu a rôzným typom infekcií. Vetšiu potrebu vitamínu C majú predovšetkým fajčiari, alkoholici, starí ľudia, tehotné a dojčiace ženy, cukrovkári a ľudia žijúci v znečistených oblastiach. Vitamín C zohráva dôležitú úlohu v metabolických procesoch a je potrebný pre udržanie dobrého zdravotného stavu.
Dávkovanie: 1 tab. denne, pri nachladnutí 3 krát denne 1 tab.

Beta karoten

Zloženie 1 tobolky:

Prírodný Beta karoten - 10.000 I.U.

Balenie:  30 a 100 toboliek

Prírodný Beta karoten je provitamín vitamínu A, na ktorý je v ľudskom tele pretváraný. Chráni telo pred škodlivým pôsobením voľných radikálov, ktoré narušujú bunkovú membránu, genetický kód a zrychľujú proces stárnutia organizmu. Užívaním Beta karotenu spomalíte proces stárnutia, zvýšíte odolnosť proti nákaze dýchacích ciest a pomôžete pri liečení mnohých očných 5ažkostí. Vitamín A je totiž potrebný pre dobrý zrak a chráni pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia. Posilňuje kosti, udržuje zdravú pleť, vlasy, zuby a ďasná, brzdí vývoj akné, hnisajúcich a otvorených vredov. Prednosťou tohoto prípravku je balenie v mäkkých želatinových tobolkách, ktoré sa vyznačujú lepšou vstrebavatelnosťou, a tým aj vyššou účinnosťou pre ľudský organizmus.

Dávkovanie:

1 tobolku denne počas jedla

deti a mládež do 18r. 1 tobolku obdeň

B-komplex + vitamín C s ovocnou príchuťou

Zloženie 1 tablety:

Vitamín B1 - 1,8 mg

Vitamín B2 - 2 mg

Vitamín B3 - 7 mg

Vitamín B5 - 4,6 mg

Vitamín B6 - 2,2 mg

Vitamín C - 30 mg

Balenie:  30,100 tabliet

Je to kombinácia vitamínov B1, B2, B6, niacinu, vitamínu B5 a vitamínu C. B-komplex je nejúčinnejšia forma príjmu vitamínov skupiny B a obohatený vitamínom C ešte viac zvyšuje jeho účinky. Ovocná príchuť určite podporí Vašu obľubu týchto tabletiek. Tieto vitamíny sú potrebné predovšetkým pre nervový systém a pre fungovanie základných funkcií ľudského organizmu. Ich užívanie zlepšuje psychický stav, zmierňuje nevoľnosť, pomáha udržať zdravú pokožku, nechty a vlasy, prispieva k lepšiemu zraku  a zmierňuje únavu očí aj bolesti hlavy, urýchľuje hojenie ran, posilňuje imunitný systém a takisto Vám táto kombinácia pomôže pri nadmernej únave.

Dávkovanie: 1 tableku denne

Céčko

Zloženie 1 tablety:

Vitamín C - 100 mg

Balenie:  40 tabliet

Vitamín C predstavuje 80 % ľudskej potreby vitamínov, zohráva dôležitú úlohu v metabolických procesoch a je potrebný pre udržanie dobrého zdravotného stavu. Preventívne pôsobí proti nádche a rôznym typom infekcií, posilňuje imunitný systém, pomáha organizmu znižovať hladinu cholesterolu v krvi a eliminuje účinok rakovinotvorných látok. Taktiež pomáha hojiť rany a popáleniny.

Dávkovanie:

deti od 3 rokov 1 tablety denne

dospelý 2 tablety denne

Megacéčko s ovocnou príchuťou

Zloženie 1 tablety:

Vitamín C - 600 mg

Balenie:  30 a 100 tabliet

Každá tabletka obsahuje 600 mg vitamínu C s príchuťou pomaranča. Vitamín C predstavuje 80 % ľudskej potreby vitamínov, ale človek si ho nedokáže sám vytvoriť, a preto je odkázaný na potravinové zdroje. Megacéčko predstavuje zvýšenú dávku vitamínu C, ktorú potrebujú predovšetkým fajčiari, tehotné a dojčiace ženy, ľudia žijúci v znečistených oblastiach. Potreba vitamínu rastie pri stresových stavoch. Preventívne pôsobí proti nádche a nachladnutiu, v organizme umožňuje vstrebávanie železa, napomáha hojeniu rán a popálenin, pôsobí na zníženie krvácavosti ďasien. Posilňuje odolnosť človeka, eliminuje účinky rôznych rakovinotvorných látok a pomáha regulovať hladinu cholesterolu v krvi.

Dávkovanie: 1 tabletu denne

Vitamín A

Zloženie 1 tobolky:

Vitamín A - 6 000 I.U.

Balenie:  30 toboliek

Každá tobolka obsahuje 6000 medzinárodných jednotiek (I.U.) vitamínu A. Jeho užívaním zlepšíte šeroslepotu a zrakovú slabosť, zvýšite odolnosť proti nákaze dýchacích ciest a skrátite trvanie nemocí, urýchlite rast, posilnite kosti, udržíte zdravú pleť, vlasy, zuby a dasná, spolu s vitamínom E Vám pomôže chrániť pľúca pred znečišteným ovzduším.

Dávkovánie: 1 tobolku obdeň

Vitamín E

Zloženie 1 tobolky:

Vitamín E - 100 I.U. – dl alfa-tokoferol

Balenie:  30 toboliek

Vitamín E je rozpustný v tukoch a pôsobí ako antioxidant - omladzuje organizmus. Je jedným z činiteľov rozširujúcich cievy a súčasne zabraňuje zrážaniu krvi. Z ôsmich druhov je najaktívnejšou formou alfa-tokoferol. Vitamín E významným spôsobom prispieva ku zlepšeniu potencie. Aktivita vitamínu E sa zvyšuje súčasným pôsobením selenu.

Dávkovanie: 1 tobolku obdeň

Antioxidant

Zloženie 1 tablety:

Vitamín A - 750 µg

Vitamín C - 50 mg

Vitamín E - 16,8 mg

Selen - 25 µg

Balenie:  30 tabliet

Antioxidanty - vitamíny A, C, E a selen - sú schopné ochrániť bunky pred oxidáciou voľnými radikálmi. Nedostatok vitamínu C a vitamínu A zvyšuje riziko úmrtia a ochorenia srdca. Vitamín E aktivuje selen a pomáha tak brzdiť toxické účinky vedľajších produktov látkovej výmeny buniek.  Antioxidant Vám pomôže v prevencii ochorení srdca a ciev, chráni organizmus pred vznikom nádorového bujnenia, znižuje riziko tvorby krvných zrazenin, pomáha spomalovať proces stárnutia organizmu a priaznivo pôsobí na pružnosť tkaniva.

Dávkovanie: 1 tabletku 2 krát denne

Coenzyme Q 10

Zloženie 1 tobolky:

Coenzyme Q 10 prírodný 15 mg

Balenie:  30,60 toboliek

Koenzym Q 10 je prírodná látka, ktorá je nepostradateľná pre normálnu funkciu srdca a je potrebná pre organizmus. Do organizmu človeka sa koenzym Q 10 dostáva s potravou (mäso, srdce, pečeň a vajcia). Technológia prípravy týchto potravín však koenzym Q 10 ničí. Bez koenzymu Q 10 sa preruší tvorba energie, a tým sa tiež zastavia všetky biochemické pochody v bunke. Preto je nutné ich dopĺňať pomocou prípravku s obsahom koenzymu Q 10, ktorý Vám dodá energiu pre pravidelnú prácu srdca, chráni pred civilizačnými chorobami vrátane rakoviny, predchádza rýchlemu stárnutiu, únave a stresu, blahodárne pôsobí na imunitný systém organizmu, zvyšuje fyzickú aktivitu a reguluje látkovu výmenu. S koenzymom Q 10 znovu omladnete a získate sílu.

Dávkovanie: 1 – 2 tobolky denne

EPA marine

Zloženie 1 tobolky:

Rybací olej - 500 mg z toho:

Kyselina eikozapentaenová - 90 mg

Kyselina dekozahexaenová - 60 mg

Vitamín E - 2,5 mg

Balenie: 30 toboliek

Prípravok obsahuje olej z rýb žijúcich v studených arktických vodách, ktorý obsahuje vysoké množstvo omega-3 nenasytených mastných kyselín, ktoré plnia jedinečnú úlohu pri znižovaní cholesterolu a triglyceridov v krvi. Konzumácia týchto rýb je hlavným dôvodom, prečo sa v severských národoch prakticky nevyskytuje srdcový infarkt a kôrnatenie tepien. Omega-3 nenasytené mastné kyseliny sú naviac dôležité pre udržania dobrého psychického zdravia, zvýšený príjem týchto kyselin môže znižovať riziko Alzheimerovej choroby a iných porúch.

Dávkovanie: 3 tobolky denne