Zoznam zdravotných výkonov (platný od 1.2.2017)

V krajinách EÚ sa na určenie platby za hospitalizáciu pacienta používa systém odvodený od zdravotných výkonov použitých na diagnostiku a liečbu ochorenia počas pobytu pacienta v nemocnici. Hospitalizácia pacienta sa na základe diagnózy a ďalších kritérií zaradí do medicínsky a ekonomicky podobných skupín (DRG = Diagnosis Related Group). Od schválených pravidiel kódovania ochorení a súvisiacich zdravotných výkonov budú, po zavedení systému, závisieť výšky platieb od zdravotných poisťovní pre poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti v SR.

Táto aplikácia slúži na zjednodušenie vyhľadávania jednotlivých zdravotných výkonov.
Aktuálny počet záznamov je 22 884.

Vyhľadanie kódu výkonu v Zozname zdravotných výkonov na portáli EDUSAN je možné napísaním hľadaného slova (postačuje len časť slova) z názvu výkonu do prvého "okienka" formulára. Presnejšie vyhľadávanie je možné dosiahnuť napísaním druhého slova z názvu výkonu do druhého "okienka". Po stlačení tlačidla "Hľadaj" sa zobrazia tie výkony, ktoré obsahujú oba hľadané výrazy. Samozrejme je možné vyhľadávať aj len jedno slovo. Pri vyhľadávaní používajte diakritiku.

Príklad: do "okienka" napíšte napr. výraz MRI a kliknite na tlačidlo Hľadaj. Tabuľka následne zobrazí všetky výkony obsahujúce hľadaný výraz. Pokiaľ chcete hľadanie spresniť, do druhého "okienka" napíšte napr. chrbt a po kliknutí na tlačidlo Hľadaj sa Vám zobrazí nie len zdravotný výkon obsahujúci text MRI, ale aj text chrbt.

Príslušná kapitola (súvisiaci blok ochorení výkonov) sa zobrazí, ak sa na riadku s názvom výkonu zastavíte myšou na 1 sekundu

Dolný vyhľadávač slúži k zadávaniu kódu výkonu, prípadne časti kódu výkonu. Zvyčajne sa začína písmenom a po ňom nasledujú číslice. Výsledok zobrazenia v tabuľke je rovnakého vzhľadu ako v predchádzajúcom príklade.

Zdroj:
1.) Vyhláška MZ SR z 23.10.2013, číslo 337/2013 Príloha: Zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín. UZNESENIE VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY č. 481/2011 zo 6. júla 2011 k materiálu Koncepcia zabezpečenia a zavedenia DRG systému.
2.) LP/2017/726 Opatrenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín. Opatrením MZ SR č. S00692-2017-OL vstupuje do platnosti s účinnosťou od 1.1.2018 Zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín ZZV-DRG-2018.