Odpovedal: Ivan
Re: zaludocno crevna viroza
(číslo príspevku 196.258, zo dňa 29.08.2009. videné 1125x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 196258:
ak je vracanie, tak ako tu bolo odkázané na môj príspevok, najdôležitejšie sú tekutiny v malých množstvách s prestávkami. Akýkoľvek liek (a to si už skúsila) spôsobí vracanie a nelieči tieto problémy. Lieky su uplne okrajové a ak sa nedodrží to čo sa má, môžeš aj modré z neba. Jesť len ak je chuť, a samozrejme dietne-ryža, zemiaky, sucháre a pod.od horúčky paralen, ak nie je vracanie sú viaceré možnosti, akože lieku na hnačku-smecta, hylak, nejaké probiotiká, endiex, čierne uhlie.Vírusobvé hnačky sú teraz časté a väčšinou za 3-5 dní je po probléme. Ak sa stav počas tohoto času nelepší, pričom pacient dodrží to čo bolo hore napísané, tak potom je vhodné urobiť TR, zriedkavo ak je veľmi ťažký priebeh-vysoké horúčky, vracanie, hnačky početné s hliemni, krvou a pod.je vhodné výter urobiť aj skôr. Ak tí dvaja sa majú dobre, TR nemá význam. Vírusová hnačka sa z tamponu nezistí, tam sa zistí len bakteriálna-najčastejšie salmonela. Hoci väčšinou je to tak, že kým príde výsledok, tak sa má pacient lepšie, resp. nič mu už nie je. Ak by aj hne´´d bola salmonela, tak tá sa lieči tak isto ako som napísal vyššie, čiže dieta, tekutiny a nejaké to probiotikum a pod. Ciže z pohľadu liečby je uplne jedno čo to vyvoláva. Samozrejme rizikom hnačiek a vracania je dehydratácia, preto pri nelepšení, hlavne vracanie s horúčkou je niekedy nutná hospitalizácia kvôli infúziam. Známkou je unava, točenie hlavy, ev. kolaps, menej sa močí a samozrejme smäd.