Odpovedal:
katy
|
Re: može to byt schizofrenia?
(číslo príspevku 197.130,
zo dňa 13.09.2009.
videné 349x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 197130:
no to je velmi individualne..cykly mozu byt pravidelne,nepravidelne...zo dna na den,z hodiny na hodinu,u niekoho sa prejavi raz za zivot,u niekoho raz za rok,atd,atd..niekto ma skutocne stavy manie-a nasledne-cim vyssie pri manii "lietas",tym nizsie pri depresii klesnes..u niekoho sa mania neprejavi tak tragicky,niekedy sa prejavi len depresiou,a nasledne hypomaniou-clovek sii vlastne v tom obdobi mysli,ze je vs. v poriadku,sprava sa normalne,bez vacsich problemov,preto sa vacsinou stava.ze clovek vyhladava pomoc az v stave depresie,pretoze v case manie,hypomanie si zvacsa chorobu "nevsimne"..a pod.su rozne kategorie bipolarizmu,atd,atd.je aj velmi dolezite,spravne rozpoznat,ze sa jedna o bipolarizmus..a potom nastavit spravnu liecbu..ktora zvacsa trva cely zivot..hlavne udrziavanie "ustaleneho" stavu.viem si predstavit vasu neprijemnu situaciu,a asi to nebudete mat ani v buduc.s manzelom lahke.
|
|
|