Odpovedal: Dagmar
Re: pobolievajúci vaječník
(číslo príspevku 197.508, zo dňa 18.09.2009. videné 220x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 197508:
NIJAKO. Telo sa s tym vysporiada samo. Ide iba o neprasknuty folikul (vajicko),ktore sa pocas ovulacie neuvolnila ako obycajne, potom sa tam nahromadi tekutina a ono 'narastie' a vznikne tym CYSTA ktora je velka napr. 1,5x3 cm alebo 4x5 cm atd. to je rozne. Je to vsetko riadene hormonalne. Kedze vramci cyklu sa hormonalne pomery menia, telo si to vyriesi samo, väcsinou pocas/po menstruacii.
Nie je potrebna ziadna liecba, ziadne lieky. NIC. Len cas. Cysty sa zvyknu uz len kontrolovat sonograficky. Takych cyst mozete mat vramci fertilneho veku velmi vela. Niektore zeny k tomu inklinuju. Ja ich mam kazdy druhy mesiac a som tu.
Zatial sa neliecilo nic.