Odpovedal:
Erin
|
Re: chuť do jedla
(číslo príspevku 197.550,
zo dňa 19.09.2009.
videné 181x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 197550:
Dobrý deň,
niektoré lieky majú nežiadúci účinok, že zvyšujú chuť do jedla alebo menia metabolizmus tak, že sa po nich priberá. Bežne sa na liečbu nechuti do jedla nepoužívajú, len u niektorých druhov rakoviny alebo AIDS (liek Megace na predpis).
Dôležité je doplniť, či problém s chuťou do jedla má dieťa, dospelý či starší človek.
Nechuť do jedla môže sprevádzať niektoré ochorenia - napr. tráviaceho systému, pečene, depresie. Najlepšie je nájsť príčinu. Skúste napísať viac.
|
|
|