Odpovedal:
Ivan
|
Re: chripka, či nádcha?
(číslo príspevku 197.641,
zo dňa 20.09.2009.
videné 142x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 197641:
tak trošku je to jedno, aj jedno vírus aj druhé. Teraz je to bežný tzv. respiračný infekt. čo robíš robiš správne. Prvé 3-4dni sú najhoršie, takže vydrž a pokračuj v tom čo robíš, ak by po týchto dňoch bolo horšie, potom doktor.
Ak by si mal vyššiu horúčku ako píšeš, alebo by veľmi hlava bolela tak potom paralen, ev. ibuprofen, môžeš aj striedať.Môžeš viac kašlať, ako sa tvoria viac hleny, tak sa kašle, ale netreba to riešiť, prejde to v 90% samé.A ak máš obtiaže od včera, tak dnes je prvý deň-totižto dni v medicíne sa rátajú od kedy začne problém, tak prvých 24 hodín je prvý deň. To časové hľadisko je dôležité. Zatiaľ samozrejme žiadne antibiotiká nepotrebuješ.Nič netreba pridávak, ak by si nemohol pre plný nos dýchať tak nejaké kv. do nosa, stačí najlacnejší sanorin, ev. nasivin-všetky účinkujú rovnako, cena sa riadi reklamov a Ty ju vlastne platíš, ak podľahneš.
|
|
|