Odpovedal: Daniela2
Re: Dieťa plače
(číslo príspevku 197.860, zo dňa 23.09.2009. videné 139x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 197860:
Moja 4,5 ročná dcéra reagovali minulý rok rovnako, no je pravda, že ani rána neboli ideálne, ale pokiaľ viem, v škôlke to bolo ok. Akonáhle som pre ňu prišla, bola urevaná, vzdorovitá a tak to pokračovalo aj doma, často do večera. Zaliezla do svojej postele, prezliekla sa do pižamka (ona všeobecne rada doma chodí v pižame, nikdy nie v teplákoch a tričku ako iné deti) a odmietala s nami komunikovať. Neriešila som to. Myslím si, že bola zo škôlky "unavená", jednoducho toho mala za celý deň dosť a chcela si odýchnuť od ľudí, pritom je veľmi spoločenská, na svoj vek nadprimerane rozumovo vyspelá (boli sme aj u psychologičky kvôli silným afektívnym záchvatom). Teraz je to už úplne iné, príde zo škôlky, hrá sa na dvore s deťmi do večera, alebo doma. Nie je problém. Žiadne veľké revy, vzdor. Jednoducho z toho vyrástla. Chce to čas. Nechajte ju odýchnuť, keď prídete domov, pustite jej rozprávku, nech sa ukľudní. My máme obľúbenú reláciu Kouzelná školka na ČT1 na to sa vždy teší.