Odpovedal:
Ivan
|
Re: concor COR
(číslo príspevku 197.995,
zo dňa 25.09.2009.
videné 198x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 197995:
inak, ak pacient má nejaké obtiaže , pobehá viacerých lekárov, urobí sa veľké množstvo vyšetrení a viac menej sa zhodnú aspoň na tom, že nie je problém organický s nejakým orgánom, tak fakt príčina sú tie nervy na 99,9% (hoci teraz myslím skôr na 100%). Okrem toho, kto v súčasnej dobe "nie je na nervy", no nie, vrátane mňa...čo sa týka tých betablokátorov, jednou z indikácii je tachykardia, ak sa nedarí inak to srdce skludniť, tak sú potrebné často aj v prípade "nervov", hoci v tomto prípade väčšinou na krátšiu dobu, aby sa preťal ten bludný kruh. Totižto pacient má obtiaže zo "srdca", čo na psychiku dobre neprispieva, strach vyvolá znova tachykardiu a ideme dokola a problém. Čiže tu ani tak nejde o to, že radi dávajú niečo lekári na niečo, problém je to, že dávajú to, čo jediné v danej situácii väčšinou pomôže. A ak nepomôže a je pyroxyzmus tachykardie čo ja viem nad 150/min a pod.aj pri liekoch,tak to potom pomáha v ďaľšom riešení, kam sa treba uberať. Skrátka je to jednoduché, ako facka v tej medicíne, že.
|
|
|