Odpovedal:
Hajka
|
Re: Sclerosis multiplex , Kurtzkeho skala 6,5
(číslo príspevku 198.016,
zo dňa 25.09.2009.
videné 236x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 198016:
Dobrý deň.Som žena,mám 44 rokov a od roku 2OO6 mám zdiagnostikovanú SM-ku,som na interferónovej liečbe.Stav zatiaľ stabilizovaný.Ale k Vašej otázke...Veková hranica na liečbu interferónmi už bola zrušená. Ja patrím do Ružomberka.Tam je pre mňa podla spádu najbližšie centrum pre liečbu SM-ky.Opýtajte sa aj Vy u svojho lekára.Pokiaľ mám dobré informácie,liek sa volá Tysabry ,podáva sa jedenkrát mesačne formou vnútrožilných infúzií.Kritériá na zahájenie tejto liečby nepoznám,ale jedno viem,bola tam hospitalizovaná slečna,ktorá nereagovala na interferónovú liečbu,ale ostatné kritériá nebiem.Preto si myslím že najlepšie by Vám poradili v tom centre,teda Váš ošetrujúci neurológ.špecialista na SM-ku.Skúste si dať Tysabry do googla,sú tam nejaké informácie...
|
|
|