Odpovedal: Jana, a 4,5 ročný golden retriever Sardy
Re: kvasinky a alergia u psa
(číslo príspevku 1.288, zo dňa 24.06.2004 videné 954x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 1288:
ahoj, Gina!
veľmi Ti ďakujem za radu.

Ten olej pupalky sa dá zakúpiť bežne v lekárni, alebo u veterinára, alebo je to homeopatikum?
Mama si číta články a knihy o homeopatikách - ja tomu na rozdiel od nej neverím - ale spýtam sa jej, či tam niečo také nie je a dám ti vedieť. Pozriem aj iné lieky proti alergiám, ale aj tak by som to chcela konzultovať s veterinárom, nie som odborník a nevyznám sa v tom, aby som niečo nepokazila.
Určite ti poviem, čo som našla.

Skúšala si ísť s Hugom aj na tie alergologické testy? nevieš, kde ich robia a ako to prebieha? Prípadne aj cenu tohto vyšetrenia?

Mlieko nedostáva vôbec.
Kmivo od Royal Canin som si vybrala práve preto, že v rade profesional vraj obsahuje sóju, ale nejako upravenú - neviem ako, a po tejto úprave už alergie nespôsobuje, takže z nej a z toho krmiva by alergický nemal byť. Preto váham, či zmeniť to krmivo. S krmivom je spokojný on aj ja. Jemu chutí a ja vidím, že je zdravý, má lesklú srsť, nemá hnačky a vracanie, ani zápchy. Dodržiavame dávkovanie, pre psa bez záťaže a s minimálnou aktivitou - pretože je kastrát, dávku dávame nižsšiu, takže namá ani nadváhu.

Alergiu na blšie uhryznutie som tiež vylúčila - má tie pipetky a spray.

Kontaktná alergia - neviem. leží na deke, alebo na dlážke.Byt je v zime vykurovaný, nie podlahovým kúrením. Dlážka je umývaná len riedeným saponátom. Máme aj mačku - tiež nájdenú, tiež leží na dlážke a ešte si aj oblizuje pri čistení celú srsť, ale tej nič nie je, tak to z toho asi nebude.

S alergiou na prostredie nič nenarobím - z Blavy kôli robote neplánujem odísť.

Nemáš pocit, že to môže byť z tráv v tomto období?
Na pole medzi postriekané obilie nechodíme,ale na hrádzi je večne strčený v najvyššej tráve. Hrabe ako besný.

V zime som to nejako nesledovala, ale mám pocit, že vtedy sa neškriabal.
Preto by som chcel skúsiť tie testy, ak to nebude príliš drahé.

V januári - počas tých dvoch teplejších týždňov chytil kliešťa!!!!!! a odvtedy sa škriabal a museli to operovať. Zahojilo sa to rýchlo, ale to miesto si škriabe aj ďalej, stále dávame repík a tinktúru po konzultácii s veterinárom, kým som v robote má ten nešťastný golier, takže sa to rýchlo zahojí, ale hneď, ako ten golier nemá, škriabe sa zase, na tom istom mieste, na krku. a dávať mu stále golier je mi lúto. tak neviem.

Preto mu teraz veterinár pozeral uši, či sa neškriabe z toho, urobil ster a našiel kvasinky, tak to liečime, uvidíme.
Sardy sa teraz určite škriabať nebude, je v Senci s frajerom, a jeho dvoma fenami, takže sa cez deň hrajú, stále je vo vode, frajer na neho dozerá, aby sa neškriabal, takže to nebudem vedieť porovnať, či to bolo z uší, alebo nie.

Ešte že mám šťastie na zlatých veterinárov, pes sa ich zatiaľ nebojí, má ich rád, do ambulancie sa teší!!! ale to aj frajerove feny, pretože sa tam s nimi hrajú, dajú im kostičky...Väčšinou máme problém dostať ich odtiaľ preč. Chodíme tam so všetkými aj keď ideme vyšetriť len jedného, alebo pre potvrdenia na výstavu, pre tabletky... a tak si zvykli, že sa im tam nerobí stále len zle, že je tam väčšinou sranda a ešte tam aj niečo dobré dostanú.

Chceli sme kúpiť ten prípravok, ktorý doporučuješ u veterinára, ale ten nám povedal, že je to v podstate to isté ako Frontline, a ten Defendog spray, čo nám dal na odskúšanie sa veľmi osvedčil. Odvtedy už kliešťa nemal. A blchy tiež nie. Mačka má pipetku Frontline, takže ani ona blchy nemá. Tak pes zostal pri Defendogu a mačka pri Frontline. Škriabal sa aj keď mal Frontline, aj teraz, takže ani z toho spraya to nebude a aspoň už nedoniesol kliešťa domov.

Šampón používam kvalitný, doporučený veterinárom, po ňom má srsť aj kožu bez problémov. Tie šampóny od Schassotonu - Dermilen a Lactaderm sú dokonca používané práve pri problémoch s kožou a srsťou, takže z toho sa určite neškriabe. Alebo sa aspoň neškriabe hneď po okúpaní. Vo vani je pokojný, takže šampón má riadne spláchnutý.

Na odčervovacie tabletky nikdy nereagoval vracaním, hnačkou, zápchou a pod, takže ani z toho to asi nebude.

Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem, ani nevieš, ako veľmi si ma potešila tvojou odpoveďou a radou.

Pokúsim sa nájsť ten olej niekde a pozriem tie homeopatiká (doma budem až budúci týždeň). A skúsim zájsť za veterinárom homeopatom, kôli tomu pupalkovému oleju a určite Ti dám potom vedieť.

Želám Ti, aby bol Hugo v pohode, aby bol zdravý a aby ste spolu navštevovali ambulancie už len pri pravidelnom očkovaní.
maj sa pekne, papa