Odpovedal: lucia
Re: Pauza vo vzťahu
(číslo príspevku 197.396, zo dňa 16.09.2009. videné 154x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 197396:
:)tiez si myslim, ze manzelstvo je pre zenu dokazom, ze to ten muz mysli vazne-vazne chce na seba vziat zodpovednost za budovanie vztahu, co je pre vychovu dietata velmi dolezite, mat kludny harmonicky domov plny lasky. nikdy by som sa nevydavala nebyt tehotenstva. kvoli babu ano. naopak, v kostole vam bude robit knaz problemy a chciet, aby ste sa sli vyspovedat, no, zdalo sa mi absurdne ist sa spovedat, ze sa mi narodi dieta, bolo to to najkrajsie, co som mohla v zivote zazit a nie sa za to kajat. tak sme sa brali na mnv. a v kostole o rok na to, lebo zas bol problem dieta bez sobasa pokrstit. na priprave na sobas na fare sedelo asi dvadsat parov, ktore sa mali brat v ten mesiac, my jedini s dietatom. knaz chcel, aby sme ostatnym povedali, v com je nas vztah iny po svadbe ako pred svadbou. ved v podstate je to len papier, v predstavach mnohych. boli sme zaskoceni, bolo tam vela ludi a ticho, vsetci cakali, co povieme. a oboch nas napadlo to iste-zodpovednost. uz sa neda tak lahko zbalit a odist, keby sa nahodou aj chcelo. trpezlivost, tolerancia, ucta, kompromisy, klise, ktore vie byt obcas tvrde. to sa bez papiera v podstate nemusi, kym spolu len chodite, nastve vas parnerka, chytite sa a dovi. z manzelstva sa tak lahko utiect neda. je to tazka cesta, ale krasna, len ta praca na vztahu, zial, nikdy nekonci..