Odpovedal:
Ivan
|
Re: cholesterol u 11 ročného
(číslo príspevku 196.481,
zo dňa 02.09.2009.
videné 228x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 196481:
písal som o tom v inom príspevku, len neviem v ktorom, takže znova.
Zvýšený cholesterol je najčastejšia tzv. metabolická porucha človeka, cca každý 2OO-tý ho má zvýšený. Ak o tom neviem, a sa stravuje ako sa bežne u nás stravuje, k tomu žiadny pohyb a pod. výsledkom sú problémy v neskoršom veku-zvýšené riziko tzv. kardiovaskulárnych ochorení,preto ten skrining, skrátka teraz vie mamina a dieťa, že má sklon k zvýšenému chol. bez toho či je obezita a či nie, ak teda toto viem a racionálne sa stravujem chovám a pod. tak je riziko problémov v neskoršom veku menšie. O to ide a preto sa to robí.
Inak aby sa urobil záver, musia byť minimálne dva odbery v rozmedzí dvoch mesiacov. Ozaj a doktorka čo na to, robilo sa vyš. 2x ?
|
|
|