Odpovedal:
Jana38
|
Re: cholesterol u 11 ročného
(číslo príspevku 196.446,
zo dňa 02.09.2009.
videné 222x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 196446:
Zuzana ja by som si z toho ťažkú hlavu nerobila.Skríning na zisťovanie cholesterolu u detí sa zaviedol pomerne nedávno.Keby ho robili v rokoch,kedy sme my boli ďeťmi,je pravdepodobné,že aj my sme ho mávali zvýšený.Ako tu už raz spomínali viacerí čitatelia,na hladinu choresterolu vplýva mnoho faktorov(genetika,životný štýl,hormóny a veeeeľa ďalších.)
Ja by som sa teda držala všeobecne známych preventívnych opatrení-vyváženosť a pestrosť stravy,primeraný pohyb a ak syn nemá nadváhu,či iné zdravotné problémy,viac by som sa tým nezaoberala.
Pekný deň.
|
|
|