Odpovedal:
Ivan
|
Re: streptococcus agalactiae -zufala
(číslo príspevku 196.899,
zo dňa 10.09.2009.
videné 799x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 196899:
10% žien má ako normálnu súčasť vagíny streptokoka agalactie. Podľa mňa toto je evidentý prípad. Môže sa dať aj modré z neba, bude tam, lebo je to súčasť sliznice. Čo sa týka fokusov, streptokok agalactiae nie je bacil ktorý by bol zrovna príčinou fokálnej infekcie, platí to isté, je normálnou súčasťou sliznice nosa, krku u veľkej častí ľudí. Zoberme to prakticky, pôjde na krčné, spravia TT, vykultivuje sa Str. agalactiae a čo ? Dá ORL nejaké ďaľšie antibiotiká ? Dá vybrať mandle. Určite nie. Podľa môjho názoru táto potvorka vôbec nič zlé nerobí. Stále mi to vychádza na to klasické čo tu riešime, liečime výsledok a nie pacietna.Dokonca výsledok nie tzv.patogéna. Ak nemá žiadne obtiaže, nie je čo riešiť. Str. agalactiae je potenciálny problém u novorodenca, čiže v tehotnosti ale to je iná kapitola.Škoda, že tu občas nenakukne aj gynekolog. (Aj keď vďaka Dagmar, sú tu v podstate zastúpení)
|
|
|