Odpovedal: erika35
Re: Stalo sa aj vám...
(číslo príspevku 197.175, zo dňa 13.09.2009. videné 221x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 197175:
Ema,ak máš takéto pocity a nevieš čo so sebou,na začiatok ti poradím obrátiť sa na psychológa a určite sa treba o tom s ním(ňou)porozprávať.Tá môže posúdiť,či stačia len psychoterapie,ale tak isto môže odporúčiť aj psychiatra.Pozor psychiater predpisuje lieky a lieči depresiu,úzkosti,strach pomocou nich.Psychológ zasa sa s tebou rozpráva,pýta sa ťa na okolnosti,napr.kedy,prečo,môže navrhnúť nejaké riešenie,alebo upriamiť ťa na iné zmýšľanie.Je to všetko zdĺhavé a nič neprichádza zo dňa na deň,treba sa obrniť veľkou trpezlivosťou.V stave depresie nerob v žiadnom prípade dôležité rozhodnutia,nerob si priveľké plány a nedávaj si nesplniteľné ciele.Na začiatok sa zdvôver manželovi,viem,že je to veľmi ťažké,ale nakoniec ťa pochopí a pomôže ti,len ho treba upozorniť na to,ak bude na teba ten stav prichádzať.Pomáhajú rozhovory,prechádzky,hlavne nezostávaj doma sama,vtedy sa to zhoršuje.Budem ti silno držať palce,budeš to potrebovať.(Ja som o svojích problémoch písala v príspevkoch neviem čo so sebou a pomohli mi aj rady báb,kt.mi tu poradili,hlavne v tých prvých krokoch.)Erika